Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/iws4u/domains/montessori.sopot.pl/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Renata Głuszek
    renata gluszek kadra szkola

W Sopockiej Szkole Montessori wychowawczyni i koordynatorka programowa klasy IV-VI i nauczycielka języka angielskiego. Poza szkołą – nauczycielka jogi i podróżniczka.

Wkrótce po ukończeniu Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego, postanowiłam poszerzać swoją wiedzę i nabywać doświadczenia łącząc pracę z podróżami po świecie i mieszkaniem w jego urokliwych zakątkach. Pięć lat spędziłam Chinach, Syrii, Indonezji, Mongolii Wewnętrznej i, ostatnio, Birmie. Pracowałam w tym czasie przede wszystkim w renomowanych szkołach podstawowych i średnich, ale również w centrach językowych, w tym związanych z uniwersytetami, gdzie wyspecjalizowałam się w przygotowywaniu uczniów do egzaminów językowych oraz prowadzeniu sprofilowanych kursów dla firm. Bardziej przygodnie, w ramach obozów i kursów krótkoterminowych,  pracowałam w Szwajcarii, Irlandii oraz Indiach.

Pozazawodowo fascynuję się filmem (japońskie anime i kino amerykańskie lat 1940-80), literaturą (reportaż oraz skandynawski i polski kryminał), muzyką oraz sportem. 

Z pedagogiką Montessori, która była mi w swoich filozoficznych założeniach bliska już podczas studiów, zawodowo zetknęłam się po raz pierwszy cztery lata temu, ucząc języka angielskiego w przedszkolu w Hohhocie, stolicy chińskiej Mongolii Wewnętrznej. Sednem edukacji Montessori jest dla mnie rozwijanie samodzielności dziecka i umożliwianie mu eksplorowania związanej z nią pewności siebie w otaczającym go świecie.